073-2651444

הרשמה לניוזלטר

לאן אפשר לטוס

לאן אפשר לטוס עכשיו ובתקופה הקרובה

נגיף הקורונה מפריע ומבלבל לכולנו את החיים על בסיס יומיומי, ובוודאי למי שמתכנן לטוס לחופשה או להופעה בחו"ל. יחד עם זאת, המצב לא באמת כל כך נורא. אם אתם רוצים לדעת לאן אפשר לטוס תוכלו למצוא מידע ברור ומפורט באתר משרד הבריאות ובאתרים רבים נוספים ברשת. יתרה מכך, אם תבדקו לאן אפשר לטוס עכשיו תגלו שאל הרוב הגדול של מדינות העולם בהחלט תוכלו להגיע, אם כי בהתאם לכללים המשתנים, על פי הגדרת המדינה וכמובן בהתאם למצבכם האישי ייתכן שתצטרכו לעשות בדיקות קורונה ו/או להיכנס לבידוד עם החזרה ארצה. בשורות הבאות נסביר לאן אפשר לטוס מישראל בימים אלו ובמה הדבר כרוך.

 

לאן אי אפשר לטוס כרגע

למי שמתכנן חופשה ושואל לאן אפשר לטוס, חשוב לדעת שישנן כמה מדינות הנחשבות לפי הגדרות משרד הבריאות לאדומות. בנוסף, ישנן מדינות שאינן מקבלות נכון להיות ישראלים עקב רמת התחלואה הגבוהה יחסית בארץ בימים אלו. קודם כל, מדינה אדומה היא כזו הנחשבת לסיכון גבוה ולכן לא ניתן לטוס אליה אלא אם ניתן אישור מיוחד לכך על ידי וועדת חריגים, ובכל מקרה מי שחוזר ממדינות לו יצטרך להיכנס לבידוד.

 

ולאן אפשר לטוס?

אם אתם רוצים לדעת לאן אפשר לטוס בחורף, חשוב שתבינו שההגדרות של משרד הבריאות הן גמישות ומשתנות מעת לעת. ברור שבהתאם לרמת התחלואה מדינה שהיא כיום צהובה יכולה להפוך לאדומה בתוך מספר שבועות או חודשים ויש להתעדכן בנתונים העכשוויים. בעיקרון ניתן לטוס אל מדינות המוגדרות כירוקות, צהובות וכתומות, כאשר מדינה צהובה נחשבת לבעלת סיכון נמוך ולפיכך אין מגבלות מיוחדות מלבד בידוד שצריך יממת בידוד או המתנה לקבלת תוצאת בדיקת קורונה שלילית (PCR בלבד). כמובן, אם אינכם מחוסנים תצטרכו לעשות תקופת בידוד מלאה. לעומת זאת, מדינות כתומות נחשבות לבעלות רמת סיכון בינונית כך שמותר לטוס אליהן אך אין זה מומלץ. ההבדל מבחינתכם הוא שרק אם חוסנתם במנת הבוסטר תוכלו לצאת מבידוד אחרי יממה או קבלת תוצאות שליליות לקורונה, אבל אם אינכם מחוסנים, מחלימים או מחוסנים רק בשתי מנות – תצטרכו להיכנס לבידוד מלא.

 

הרוב הגדול של המדינות מוגדרות כיום על ידי משרד הבריאות כירוקות, ובהן למשל, תאילנד, מרוקו, גרמניה, איטליה, רומניה, צרפת, שוויץ, ספרד, אנגליה, בלגיה, ארה"ב, ועוד. לעומת זאת, הרשימה של המדינות הצהובות קצרה בהרבה וכוללת נכון להיום את קפריסין, פולין, סלובקיה, סין, בחריין, צ'כיה וכן את אוסטרליה וניו זילנד שכאמור לא מקבלות ישראלים בעת הזו.

 

להכיר את הניואנסים

בין אם את רוצים לדעת לאן אפשר לטוס בנובמבר, לאן אפשר לטוס באפריל וכדומה, חשוב שתכירו את הניואנסים "הקטנים" שיכולים להתברר כמשמעותיים מאוד. למעשה, בין המדינה מוגדרת כצהובה או ככתומה היא בהחלט עשויה להציב את התנאים המיוחדים שלה לצורך כניסה וחשוב מאוד שתעמדו בכולם ותימנעו מתקלות לא נעימות. למעשה, ההמלצה היא בכל מקרה לעשות בדיקת PCR כיומיים- שלושה לפני הטיסה גם אם הדבר אינו כתוב כדרישה מפורשת, וזאת על מנת להיות על הצד הבטוח ולא להיתקל בבעיה בשדה התעופה. 

 

אם ניקח למשל את יוון נראה שניתן להיכנס אליהם עם תעודת מתחסן בתוקף ואין צורך לעשות את הבוסטר, אך הוא כן ימנע את הבידוד בן שבעת הימים, ומעבר לכך צריך למלא טופס ייעודי שנקרא PLF. מאידך, אם אתם מחלימים ישנם תנאים קצת מורכבים התלויים בחלוף חצי שנה מזמן ההחלמה – כך שאם עברה תקופה קצרה יותר צריך רק להציג תעודת מחלים אך אם עברה תקופה יותר ארוכה צריך בדיקה שלילית. מאידך, מי שאינו מחוסן יהיה חייב בהצגת תוצאות בדיקה שליליות, ואותו הדבר מי שכן התחסן אבל אין לו תעודה. דוגמא נוספת היא ארצות הברית שבה כל אדם מעל גיל שנתיים חייב להראות תוצאות קורונה שליליות מבדיקה שנלקחה עד 3 ימים לפני נטיסה, או בדיקה המעידה על החלמה מקורונה התקפה עד 3 חודשים ואליה מתלווה אישור מרופא עם הרשאה לטיסה.

 

פנו אלינו

רוצים לדעת לאן אפשר לטוס בזול? מעוניינים להזמין כרטיסים להופעות או לתכנן חופשה והגעה לפסטיבלים במדינה צהובה או כתומה? אם כן, לקבלת ייעוץ ומידע עדכני ניתן לפנות אל נציגי LivEvents בטלפון 073-2651444.

לא מצאתם את מה שרציתם? רוצים לקבל פרטים נוספים?
התקשרו עכשיו 073-2651444 או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם!
שלח